Gra na perkusji

Granie na instrumentach muzycznych nie jest takie proste, jak może się wydawać. Dążenie do perfekcji zajmuje wiele miesięcy, wiele lat ciężkiej pracy. Liczy się tutaj także talent, ta nieuchwytna iskierka, którą część osób posiada, a część – niestety nie.

Doskonały perkusista

Każdy perkusista zapewne słyszał, że perkusja jest najtrudniejszym instrumentem. Wymaga godzin ćwiczeń, precyzji, wytrzymałości i koncentracji. Na pewno nie każdy jest w stanie poradzić sobie z taką presją. Na różnych konkursach jury oceniając zespół, w pierwszej chwili zwraca uwagę właśnie na perkusistę, ponieważ jakość jego pracy rzutuje bezpośrednio na odbiór występu całego zespołu. Zatem perkusista musi być doskonały.

Droga do sławy

Gry na perkusji można nauczyć się na różne sposoby. Można chodzić do szkoły muzycznej, dziennej lub wieczorowej. Można umawiać się na indywidualne lekcje z nauczycielem. Byli w historii świata zapewne również ludzie, którzy nauczyli się gry na perkusji całkowicie samodzielnie, bez wsparcia mistrza. Ale to raczej zdecydowana mniejszość. Nauka gry na perkusji uznawana jest też za mocno kosztowną, ponieważ sam sprzęt jest drogi. Tak czy inaczej – praktyka czyni mistrza. Ci, którzy będą wytrwale ćwiczyć, będą z każdym dniem radzili sobie coraz lepiej i będą odnosić sukcesy. Ludzie z pierwiastkiem talentu do perkusji osiągną te sukcesy szybciej, ale nie wolno przeceniać roli talentu i marginalizować roli ciężkiej pracy.

Comments are closed.