Czym są słuchawki wyciszające?

O tym, jak szkodliwy dla słuchu może być nadmiar decybeli, doskonale wie każdy muzyk, bez względu na to czy jest profesjonalistą zarabiającym na komponowaniu i wykonywaniu muzyki, czy jedynie amatorem, który po prostu w sali prób spędza wolny czas w ramach rozrywki. Hałas niszczy słuch, przyczynia się do stopniowego tracenia tego zmysłu. Przeciwdziałają temu słuchawki wyciszające.sluchawki wyciszajace

Słuchawki wyciszające to urządzenie, którego zadaniem jest tłumienie hałasu. Dzięki nim, mimo dużego natężenia ilości decybeli, hałas staje się po pierwsze bardziej znośny, po drugie zaś bezpieczny. Słuchawki izolują bowiem ucho od jego całkowitego przyswojenia. Dzięki barierze akustycznej, do ucha dociera jedynie pewna część generowanego przez wzmacniacze dźwięku, co powoduje, że słuch się nie psuje, a po zagranej próbie muzyk nie odczuwa nieprzyjemnego uczucia ogłuszenia.

Słuchawki akustyczne choć wyglądają dokładnie tak samo jak słuchawki, które służą do słuchania muzyki, nie wydają z siebie żadnych dźwięków. Ich jedynym zadaniem jest obcinanie pewnej ilości decybeli, tak żeby chronić słuch. Słuchawki mogą obcinać rozmaitą ilość decybeli, w zależności od jakości użytej warstwy izolacyjnej. Im wyższa sprawność izolacyjna, tym mniej decybeli dotrze do ludzkiego ucha. Na rynku istnieje szeroki wybór takich produktów. Każdy z powodzeniem dobierze odpowiedni produkt dla siebie pod względem ilości hałasu, który powinien być wyciszony.

Comments are closed.