Na co zwrócić uwagę, kupując swój pierwszy bęben djembe?

Nauka gry na instrumentach staje się coraz popularniejszym sposobem spędzania wolnego czasu. Jest to jedno z bardziej pasjonujących i pożytecznych hobby. Od dawna zauważalne jest też zainteresowanie instrumentami pochodzącymi spoza naszego kręgu kulturowego. Kategorią instrumentów, która zrobiła ostatnio zawrotna karierę wśród entuzjastów egzotycznych dźwięków i rytmów są różnego rodzaju bębny, a najchętniej wybieranym instrumentem tej kategorii jest pochodzący z Afryki bęben djembe.

beben djembe

Potrafi on dać ogromną przyjemność i jest stosunkowo łatwy do opanowania – także samodzielnego. Jednak zakup pierwszego bębna potrafi przysporzyć problemów, gdyż osoby początkujące najczęściej nie posiadają dostatecznego rozeznania w temacie. Bębny te występują w różnych wariantach. Zwracać też trzeba uwagę na pochodzenie i jakość, gdyż wielu nieuczciwych producentów i importerów żerując na niewiedzy oferuje bębny, które są w zasadzie jedynie atrapami tych instrumentów, bądź nosząc nazwę djembe nie mają nic wspólnego z tym rodzajem bębna. Na początku warto więc przede wszystkim sprawdzić, który sklep oferuje prawdziwe bębny djembe, aby uniknąć srogiego rozczarowania.

Instrumenty te występują w różnych rozmiarach, a średnica bębna powinna być dobrana pod kątem wielkości naszych dłoni. Profesjonalne sklepy je oferujące zawierać powinny dokładne tabele z przypisanymi do odpowiedniego rozmiaru dłoni optymalnymi średnicami membrany. Dla osoby dorosłej rozmiar bębna wynosić będzie od około 28 centymetrów wzwyż, przy czym kobiety mając zazwyczaj drobniejsze dłonie, nabyć powinny bębny nieco mniejsze od tych odpowiednich dla mężczyzn. Dobry bęben powinien być też wykonany z wysokiej klasy materiałów, a więc dobrego drewna i dobrej skóry. Korpus nie może posiadać żadnych pęknięć, a skóra musi być naprawdę dobrej jakości.

Samemu ciężko czasem dokonać w pełni udanego zakupu, dlatego dobrze zasięgnąć rady kogoś, kto zna się na tych instrumentach, albo wybrać sprawdzony i uczciwy sklep posiadający je w swojej ofercie.

Comments are closed.