Jak zbudowany jest tamburyn?

Tamburyn to instrument muzyczny, który stosowany jest głównie w muzyce folkowej i etnicznej. Dla osób, które nie gustują w tego typu brzmieniach, kojarzy się on głównie z zajęciami rytmiki w przedszkolu oraz lekcjami muzyki w szkole podstawowej. Jak się jednak okazuje tamburyn jest poważanym instrumentem przez różnorodne orkiestry, które traktują go jak swój nieodłączny element.

Budowa tamburyna

Budowa tamburynu jest różnorodna. Niegdyś, stosowane były jedynie modele tamburynu powleczonego. W ich skład wchodzi: drewniana lub metalowa rama, która po jednej stronie powleczona jest materiałem w postaci skóry. Jego obręcze posiadają wywiercone otwory, w których umieszczone są takie elementy jak blaszki lub naprzemiennie dzwoneczki wydające dźwięk podczas poruszania instrumentem. Najbardziej popularnymi obecnie są te rodzaje tamburynu, które są pozbawione powlekania. W ich skład wchodzi wówczas jedynie poręcz, która posiada specjalne przystosowanie do pewniejszego jej trzymania, a także blaszki, bez których niemożliwe byłoby wydawanie dźwięku przez tamburyn.

Wydawać by się mogło, że budowa tamburynu jest bardzo prosta, jednak jak się okazuje nie do końca tak jest. Niezwykle istotnym jest, żeby wszystkie jego elementy zostały zamontowane w tak precyzyjny sposób, aby dźwięki które się z niego będą wydobywały, były jak najczystsze. W związku z tym faktem budowa tamburyna musi być bardzo staranna i dokładna. Z różnymi typami tamburyn możesz się zapoznać i je kupić w DrumCenter.

Comments are closed.