Kim był Biggie i co warto wiedzieć o jego twórczości?

The Notorious BIG to pseudonim artystyczny osoby o nazwisku Christopher George Latore Wallace. Amerykański muzyk tworzył kawałki raperskie, które do dziś są cenione na całym świecie. Jest uznawany za jednego z najważniejszych artystów hip-hopowych. Płyty Biggiego przez cały czas wzbudzają zainteresowanie miłośników rapu > sporą popularnością cieszy się muzyka Biggie na Preorder.pl. Przyjrzyjmy się temu, jak wyglądała jego twórczość. Co warto wiedzieć? Jak rozpoczęła się kariera Biggiego?

Notorious BIG

Raper urodził się w 1972 w Nowym Jorku, a zmarł w 1997 w Los Angeles. Rapem interesował się o młodości. Tworzył z grupami takimi jak The Techniques i Old Gold Brothers. To właśnie z nimi po raz pierwszy znalazł się w studiu nagraniowym. Od samego początku Christopher używał pseudonimu Biggie Smalls, co wiązało się z jego wagą i wzrostem. Co ciekawe, pomysł na pseudonim zaczerpnął z filmu Let’s Do It Again. Notorious BUG postawił na życie na ulicy. Niestety rozpoczął handel narkotykami, spędzając kilka miesięcy w więzieniu. W ty miejscu nagrał swoje pierwsze demo, który uzyskało pozytywne opinie w magazynie hiphopowym The Source.

Płyty Biggiego

Biggie Smalls postanowił zmienić swój muzyczny pseudonim na Notorious BIG. Debiut rapera wiązał się z remiksem singla Real Love. Własny album Biggie wypuścił w 1994 roku (Ready to Die). W tym samym roku raper ożenił się z piosenkarką Faith Evans. 9 marca 1997 raper został postrzelony w swoim aucie, gdzie poniósł śmierć na miejscu. Warto wiedzieć, że ta zbrodnia do dziś nie została wyjaśniona. Po śmierci Biggiego ukazała się piosenka na jego cześć pt. I’ll Be Missing You. Płyty Biggiego nosiły nazwy Ready to Die i Life After Death.

Comments are closed.