Odpowiednie strojenie perkusji

Perkusja też się rozstraja, jednak dzięki odpowiednim pomocom do strojenia perkusji, można ten instrument szybko nastroić i uregulować jego dźwięki.

KAŻDY PERKUSISTA PO SWOJEMU STROI SWOJE BĘBNY

Metod strojenia perkusji jest wiele, mówi się nawet, że ilu perkusistów tyle sposobów strojenia. Każdy stroi po swojemu i według swoich potrzeb. Strojenie perkusji może odbywać się klasycznie czyli według swojego słuchu, strojenie poprzez naciąganie naciągów, przy akompaniamencie fortepianu lub innego instrumentu klawiszowego. Wspomniane metody to sposoby chałupnicze i wymagające dobrego słuchu. Dlatego do strojenia perkusji wykorzystuje się także różnego rodzaju stroiki.  

STROIK DO PERKUSJI

Stroik do perkusji ma znacznie ułatwić życie perkusistom, ma pomóc im w strojeniu kolejnych pojedynczych bębnów i doskonale ustawiać naciągi. To małe pudełeczko, zasilane na baterie, daje ogromne możliwości. Przy jego pomocy można dokonać pomiaru dźwięku przy każdej ze śrub, dokładnego pomiaru dźwięków poszczególnych bębnów oraz pomiaru w dwóch trybach czyli w częstotliwości i dźwięku. Stroik do perkusji jest bardzo przydatny i pomocny, dzięki temu małemu urządzeniu można wydobyć z perkusji jak najlepsze dźwięki. Przy strojeniu bębnów bardzo ważnym rozwiązaniem jest także filtr przydźwięków. Bez tego filtra strojenie byłoby bardzo trudne, ponadto każdy pomiar bębna byłby inny. Filtr ten pozwala na strojenie dokładne ale i znacznie szybsze.

Comments are closed.