Bębny kielichowe – na co zwrócić uwagę wybierając instrument?

Bębny kielichowe to instrumenty charakterystyczne dla muzyki Bliskiego Wschodu. Cieszą się jednak rosnącą popularnością jako urozmaicenie utworów z innych stron świata oraz propozycja dla osób pragnących nauczyć się gry na instrumencie. Wśród tego typu akcesoriów odnaleźć można różnorodne modele. O czym warto pamiętać, aby wybrać właściwy?

Jaką darbukę warto wybrać?

Darbuki dawniej tworzone były z gliny i skóry zwierzęcej. Choć wciąż można odnaleźć tego typu modele, większość dostępnych dziś instrumentów posiada korpus z metalu i membranę z tworzywa sztucznego. Tradycyjne kielichowe bębny wybierane są zwykle przez osoby poszukujące określonego brzmienia. Modele metalowe są łatwiejsze w pielęgnacji i mniej podatne na uszkodzenia.

Dostępne typy bębnów to akcesoria w stylu egipskim i tureckie egzemplarze z zewnętrznym systemem strojenia. W przypadku tych drugich zwykle wykorzystuje się specjalne techniki gry. Dlatego też początkującym muzykom poleca się wybór egipskiego typu bębnów.

Jak dopasować bęben do siebie?

Darbuka to instrument popularny w różnych grupach wiekowych. Poszukując odpowiedniego modelu należy zwrócić uwagę na jego rozmiar. Ważne jest to, aby na powierzchni membrany możliwe było położenie obu dłoni. Dorosłym zaleca się kupować bębny, których górna średnica to min. 20 cm. Warto decydować się na akcesoria produkowane przez znanych i sprawdzonych twórców.

Ze względu na wiele zalet i korzyści płynących z nauki gry na bębnie, zakup takiego akcesorium z pewnością okaże się dobrą decyzją.

Instrumenty darbuka dostępne w tym miejscu.

Comments are closed.