Jaki jest polski hip hop? Podsumowanie 2021

Najchętniej słuchanym gatunkiem muzycznym w Polsce jest polski hip-hop. Płyty cd z polskim rapem zajmują wysokie miejsca na Olisie, a ostatni hit Maty, czyli Kiss Cam pobił nawet rekord odsłuchań na platformie.

Muzyka rap w roku 2021

W ostatnich latach muzyka rap przeszła naprawdę dużą zmianę i stała się obecnie głównym nurtem. Polscy raperzy chętnie wchodzą we współprace reklamowe, ponieważ mogą na tym zarobić dużo pieniędzy. Rozwój platform streamingowych miał duży wpływ na popularność rapu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że jeszcze w 2017 roku hip hop stanowił zaledwie 11% muzyki słuchanej na Spotify. Największą zaletą polskiego rapu jest jego różnorodność. Jest wielu raperów i każdy z nich charakteryzuje się innym stylem, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Najpopularniejsi polscy artyści

Wśród najpopularniejszych artystów ostatnich lat można wymienić: Quebonafide, Bedoes, Mata, Taco Hemingway, Żabson, White 2115 oraz Young Igi. Nie można jednak zapominać o starej szkole rapu, którą reprezentują między innymi Pezet oraz Sokół. Warto jednak dodać, że reprezentanci nowej i starej szkoły mają do siebie wzajemny szacunek. Często wchodzą w różne kolaboracje, dzięki czemu powstają naprawdę dobre kawałki. Słuchacze rapu to przeważnie mężczyźni, ale nie brakuje kobiet zafascynowanych tym gatunkiem muzycznym. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że jest to muzyka, która łączy pokolenia. Na koncertach spotykają się ludzie młodzi i starsi, którzy również potrafią się świetnie bawić podczas występu ulubionego artysty. Sprzedaż polskich płyt także idzie bardzo dobrze.

Comments are closed.