Instrumenty dla najmłodszych dzieci

Naukowcy zgodnie orzekają, że instrumenty muzyczne bardzo korzystnie wpływają na rozwój dziecka. Nie tylko od najmłodszych lat oswajają one dziecko z dźwiękami, ale także wyrabiają poczucie rytmu i taktu, co może się przydać w dalszej jego edukacji. Badania wykazują, że maluchy, które mają styczność z muzyką od najmłodszych lat, rozwijają się nieporównywalnie szybciej od swoich rówieśników. Jakie instrumenty mogą okazać się odpowiednie dla malucha?

Dzwonki instrument – pierwszy instrument nawet dla najmłodszych dzieci

Instrument dzwonki, bardzo często zwany popularnie cymbałkami, spotykany jest bardzo często w szkołach i na świetlicach. Jego budowa na pierwszy rzut oka przypomina nieco ksylofon, jednak w przeciwieństwie do niego dzwonki wykonane są nie z egzotycznego drewna, lecz z metalowych sztabek. Po uderzeniu ich specjalną pałeczką, wydobywa się bardzo czysty i wysoki dźwięk, niesłychanie przyjemny dla ucha. Dzwonki mogą służyć do edukacji muzycznej już od najmłodszych lat, ponieważ są całkowicie bezpieczne w użyciu. Nawet najmłodsze maluchy na pewno będą czerpać ogromną radość z uderzania o metalowe płytki

Pierwsza perkusja dla dziecka

Dla dzieci, które muzyką interesują się nieco bardziej, doskonałym rozwiązaniem będzie zakup perkusji. Gra na instrumentach perkusyjnych nie tylko wykształca rytm, ale pozwala także zwiększyć kondycję fizyczną. Przed zakupem pierwszych zestawów perkusyjnych rodzice jednak powinni wziąć pod uwagę fakt, że nie należą one do najtańszych. Dlatego warto wcześniej upewnić się, czy gra na perkusji nie jest jedynie chwilowym kaprysem malucha.

Comments are closed.