Nauka gry na perkusji dla amatora

Wiele osób zastanawia się, jak nauczyć się gry na perkusji i czy jest to naprawdę takie trudne, jak zapewniają profesjonaliści? Niektórzy sądzą, że nauka gry na perkusji ogranicza się do bezpośredniego uderzenia pałeczkami w bębny i talerze. Tymczasem jest to zupełna nieprawda. W tej dziedzinie muzyki każdy detal ma ogromne znaczenie – na jakość gry wpływ ma nawet taki szczegół, jak prawidłowe trzymanie pałeczek.

Czy zawsze trzeba zatrudnić nauczyciela?

Co prawda, zatrudnienie nauczyciela gry na perkusji wydaje się być dobrym rozwiązaniem dla osób, które nigdy nie miały styczności z tą dziedziną muzyki. Nie oznacza to jednak, że bez nadzoru profesjonalisty nie da się opanować tej trudnej sztuki. Przykładowo, w internecie znaleźć można bardzo dużo filmów instruktażowych, które wprowadzają amatorów w arkana instrumentów perkusyjnych. Co prawda, ten sposób nauki z pewnością wymaga wiele samozaparcia oraz cierpliwości – na dłuższą metę może jednak okazać się najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób, które mają bardzo ograniczony budżet.

Kupno pierwszego zestawu perkusji

Osoby, które zdobyły już pewne doświadczenie i mają pewność, że ich przygoda z grą na perkusji potrwa wystarczająco długo, mogą zainwestować w swój pierwszy zestaw instrumentów perkusyjnych. Nauka gry na perkusji, jeśli jest się w posiadaniu odpowiednich instrumentów, z pewnością przebiega o wiele łatwiej i przyjemniej. Warto jednak pamiętać o tym, że profesjonalne zestawy perkusji potrafią kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jednak zdecydowanie przeznaczone są do użytku profesjonalnego – na zawodowych scenach muzycznych. Dla amatora z pewnością wystarczający okaże się tańszy zestaw, na którym będzie mógł dalej doskonalić swoje umiejętności.

Oferta sprzedażowa poradników nauki gry na perkusji dostępna pod adresem: https://drumcenter.pl/pl/menu/akcesoria/ksiazki-i-czasopisma/ksiazki-i-filmy-133.html

kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jednak zdecydowanie przeznaczone są do użytku profesjonalnego – na zawodowych scenach muzycznych. Dla amatora z pewnością wystarczający okaże się tańszy zestaw, na którym będzie mógł dalej doskonalić swoje umiejętności.

Comments are closed.