Marakasy drewniane to idealna muzyczna zabawka

Instrumentem perkusyjnym są, między innymi, marakasy drewniane. Jest to para grzechotek, która idealnie dopasowana może być, zarówno do potrzeb dzieci jak i amatorów i profesjonalistów. Muzyczna zabawka nie zawsze jest tylko zabawką, czasami potrafi znacznie uatrakcyjnić niejeden ciekawy i bardzo profesjonalnie skomponowany utwór.

Fenomen marakasów drewnianych

Marakasy drewniane grzechoczą, szeleszczą i dźwięczą. Przy potrząsaniu nimi, wydają cichy dźwięk lub bardzo głośny. Zaznaczają swoją obecność wszędzie tam gdzie potrzebny jest rytm. Dlatego też spotkać je można zarówno wśród Indian peruwiańskich, popularyzatorów indiańskiej muzyki, afrykańskich plemionach oraz w zespołach muzyki rozrywkowej i rockowej.
Ich charakterystyczny dźwięk jest wykorzystywany nie tylko już w muzyce ludowej. Dodają one, znacznie, dużej atrakcyjności utworom i bardzo mocno podkreślają ich walory.

Muzyczna zabawka

Marakasy z drewna idealnie budują poczucie rytmu u dzieci. Uważa się także, że spełniają doskonale rolę muzycznej, terapeutycznej zabawki. Wesoło grzechoczą i przez to wzbudzają dziecięce zainteresowanie. Rozwijają poczucie rytmu jak i również sprzyjają rozwojowi koordynacji ruchowej. Zabawy z marakasami drewnianymi to sama przyjemność i wiele ciekawych ćwiczeń.
Wielu rodziców nieświadomie kupuje dzieciom drewniane marakasy ale ta czynność bardzo pozytywnie wpływa na zachowanie się dziecka i na przyszły rozwój jego wrażliwości muzycznej. Czasami droga do poznania muzyki prowadzi przez wykorzystanie w zabawie marakasów drewnianych.

Comments are closed.