Shakery perkusyjne

O perkusistach mówi się, że to osoby urodzone z pałeczkami w dłoni. Mimo że stanowią tło zespołu w porównaniu do wokalisty i gitarzysty, to ciężko wyobrazić sobie zespół rockowy bez wyraźnego dudnienia w bębny. Jednak nie tylko sam zestaw perkusyjny to atrybut perkusisty.

Co jeszcze do perkusji?

Perkusiści lubią posługiwać się również innymi zabawkami, które dają ciekawe efekty dźwiękowe i mogą mieć pozytywny wpływ na nich samych, np. na ćwiczenie koordynacji pracy rąk. Do najpopularniejszych zabawek należą: shakery, tamburyna, chimesy, djemby, bongosy, czy marakasy.

Bardzo popularną wśród perkusistów zabawką są shakery. Służą one przede wszystkim do uzupełniania dźwięków poprzez energiczne potrząsanie. Często podczas koncertów widzimy, jak perkusista co jakiś czas odchodzi od swojego standardowego zespołu instrumentów i potrząsa pewną zabawką o podłużnym kształcie lub kształcie jajka. Tym właśnie jest shaker – mała zabawka pozwalająca dać jednak bardzo miły efekt dźwiękowy i dorzucić trochę szumu od siebie.

Shakery mają różną cenę. Najprostsze – właśnie te o kształcie jajek można zakupić w granicach kilku do kilkunastu złotych. Jednak bardziej profesjonalne przygotowane z myślą o ćwiczących perkusistach, a także o zawodowcach będą mieć ceny wahające się w granicach 80 – 120 złotych. Sporo sklepów z akcesoriami perkusyjnymi ma rozległy wybór shakerów w swojej ofercie, więc żaden perkusista nie będzie mieć problemów z ich znalezieniem.

Comments are closed.