Sklepy perkusyjne, czyli co oferują?

Sklepy perkusyjne to takie, które oferują perkusistom sprzęt najwyższej jakości, dopasowany do indywidualnych preferencji oraz stylu grania. 

Profesjonalny sklep perkusyjny bardzo często posiada w swojej ofercie sprzęty zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych. Co więcej, niektóre oferują także specjalne perkusje dla dzieci, na których maluchy mogą uczyć się grania już od najmłodszych lat. Zwykle sklepy posiadają sprzęty wyprodukowane przez znane marki, na przykład Sonorę, Tamę, Pearl i tak dalej. 

sklep perkusyjny

Co wchodzi w skład perkusji?

Zestaw perkusyjny to przede wszystkim podstawowe elementy, czyli:

– bęben wielki, nazywany również bębnem basowym lub bass drum’em. Jest on największy w zestawie, a gra na nim polega na używaniu pojedynczego lub podwójnego pedału. Zwykle występuje on w rozmiarze 22 cali, ale także i 16 oraz 26 cali.
– werbel, czyli bęben mały ma służyć do wygrywania rytmu. Standardowy jego rozmiar to 14 cali średnicy oraz 9 cali głębokości. 
– floor tom to inaczej kocioł, czyli bęben stojący na ziemi, który można również podwiesić na ramie perkusyjnej.
– tom tom – półkocioł montowany na trójniku, bądź podwieszany na statywach lub ramie. Jego liczba jest zależna przede wszystkim od samego perkusisty.

Mimo to, to nie cały sprzęt, jaki można zakupić w sklepach perkusyjnych. Wśród asortymentu znajdują się między innymi różnego rodzaju talerze, pałki, bębny, hardware’y, werble, a także stołki i wiele więcej.

Comments are closed.