Bongosy NiePozorne

Miłość do żywiołowej muzyki latynoamerykańskiej łączy ludzi na całym świecie. Gorące frazy, zmysłowe ruchy, pozytywna energia — wszystkie te elementy prowadzą pasjonatów ognistych rytmów wprost na egzotyczną Kubę, ojczyznę niepozornego, ale posiadającego niezwykłą moc instrumentu — bongosów.

Niepozorne bębenki

Bongosy to instrument niewielkich rozmiarów, który tworzą połączone ze sobą na stałe dwa bębenki. Większy z nich to Hembra, czyli kobieta. Mniejszy bębenek, będący partnerem kobiety, mężczyzna, to Macho. Wysokość instrumentu nie przekracza 20 centymetrów. Stąd może wynikać zaskoczenie siłą oddziaływania na zmysły, którą bongosy niezaprzeczalnie emanują.

Droga na ląd

Bongosy przebyły drogę z ojczystej wyspy na kontynent amerykański na początku dwudziestego wieku, kiedy to w kręgach artystycznych konserwatywnego świata zaczęto dopuszczać do głosu pierwotne instynkty. Fascynacja sztuką określaną mianem etnicznej, egzotyka, która nie wydawała się wcale obca, lecz jak najbardziej człowiekowi przynależna, potrzeba wyłamania się ze sztywnych ram tradycyjnego kanonu zaowocowały adaptacją nie tylko konstrukcji melorytmicznych, ale i specyficznego instrumentarium na gruncie amerykańskim.

Małe mają moc

Fascynacja muzyką kubańską trwa niezmiennie i po dziś dzień łączy ludzi na całym świecie. Powszechnym zjawiskiem jest organizowanie warsztatów bębniarskich, podczas których każdy może zapoznać się z techniką gry na bongosach i na własnej skórze poczuć niezwykłą energię, która wytwarza się pomiędzy muzykami, podczas wspólnego wybijania rytmów na tym instrumencie. Każdy, kto tego doświadczył z pewnością przyzna, że te małe bębenki mają wielką moc.

Bongosy dostępne na https://drumcenter.pl/pl/menu/perkusjonalia/bongosy-417.html

Comments are closed.