Czego nie można pominąć przy wyborze statywu do nut

Korzystanie z nut podczas gry na instrumencie wymaga nieco wprawy i przede wszystkim wygodnego pulpitu do nut, w innym przypadku jest to prawie niewykonalne, szczególnie gdy muzyk gra, np. na skrzypcach, gitarze czy keyboardzie.

Kilka aspektów, których nie można pominąć przy wyborze statywu do nut

Z jakim instrumentem ma być kompatybilny? – Pulpit do nut może różnić się w zależności od instrumentu, dlatego dokonując zakupu warto kierować się tym, na jakim instrumencie początkujący uczeń lub zaawansowany muzyk gra i dla gitarzysty wybrać stojak do gitary, a dla saksofonisty stojak, który najlepiej sprawdzi się do saksofonu.

Czy statyw będzie używany tylko w warunkach domowych, czy może również w plenerze? – Te przeznaczone również do gry na powietrzu powinny posiadać specjalne klamry lub zapinki, które przytrzymają nuty na miejscu. Fruwające nuty, to może ciekawy widok dla publiczności, ale na pewno dyskomfort dla grającego. Poza tym te ażurowe przepuszczają światło słoneczne, co może przeszkadzać w czytaniu.

Czy pulpitu do nut będzie używać osoba dorosła, czy może dziecko? – Statywy mogą posiadać regulację wysokości. Regulowany to gwarancja, że nie trzeba będzie kupować kolejnego, gdy dziecko urośnie, poza tym może także posłużyć inne osobie w potrzebie.

Solidny, czy może nieco lżejszy? – Pulpit do nut to czasem bardzo solidna konstrukcja. Niektóre z nich można składać do znacznie mniejszej postaci. Jest to z pewnością wygodne, szczególnie gdy bywa zabierany w podróż. Jeśli to dziecku będzie służyć, warto poszukać nieco lżejszej i wygodniejszej konstrukcji.

Pulpity do nut dostępne w tym miejscu.

Comments are closed.